SAÇ TEDAVİLERİ

ReaHair Saç Ekim Merkezi

SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi bir çok insanın karşılaştığı bir durumdur. Hepimizin saçları dökülür. Günde 50-100 adet saç telinin dökülmesinin normal sınırlar içerisinde olduğu kabul edilir. Saçlarınızın dökülmesi günlük 100 adeti geçiyor, saçlarınızda gözle görülür bir incelme görüyorsanız, yataktan kalktığınızda yastığınızda saçlar görmeye başladıysanız saçlarınız için tıbbi yardım alma zamanınız gelmiş demektir.
SAÇ DÖKÜLMESİNİ GEÇİCİ VE KALICI OLMAK ÜZERE 2 BAŞLIK ALTINDA TOPLAYABİLİRİZ

1. Gruptaki saç dökülmeleri çeşitli hastalıklardan ve hormonal bozukluklardan kaynaklanan dökülmelerdir. Bu gruptaki saç dökülmesini, dökülmeye sebep olan hastalığı veya hormonal bozukluğu tedavi ederek saç dökülmeleri durdurulabilir.(yüksek ateşli hastalık, tiroid bozukluğu, saçkıran, mantar v.b.)

2. Gruptaki saç dökülmeleri ise saç ekimini gerekli kılan durumdur. Bu gruptaki saç dökülmeleri ise androjenik alopesi olarak adlandırılır ki buna halk arasında erkek tipi dökülme denir. Genetik bir durumdur ve kalın ve güçlü saçların zamanla incelmesine, ayva tüyü görünümüne dönmesiyle birlikte saçın dökülmesiyle sonuçlanır. Erkeklerde genellikle ergenlik döneminde belirtiler görülmeye başlar. Yaşam boyunca erkeklerin %50’sinde saç dökülmesi görülür. Belirtmiş olduğumuz bu gruptaki erkekler için piyasada pek çok ilaç,şampuan,serum bulunur. Bu ilaçlardan çok azı dökülmeyi durdurmakta ve yavaşlamakta başarılıdır ancak bu ilaçlar tedavi edici ilaçlar olmadığı için kullanımları ömür boyudur. Bu süre içerisinde eğer ilaç kullanılmazsa saçlardaki dökülme devam etmekte ve saç dökülme sürecini tamamlamaktadır. Bu ilaçların pek çok ilaçta olduğu gibi kullanan hastanın yan etkilerini de göze alması gerekmektedir

Bu nedenle 2.grupta değerlendirdiğimiz saç dökülmelerinin günümüzdeki en etkili ve kalıcı çözümü saç ekimidir.