SORU ∣ CEVAP

ReaHair Saç Ekim Merkezi

SORULARINIZ ve CEVAPLARIMIZ

Operasyon sonrası saçların %95 - %99 aralığında çıkar, ancak başarıya ulaşmanız için saç ekimi yaptırdığınız yerin bilgi ve tecrübesi ile saç ekimi sonrası size söylenenleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekir.
Saç dökülmesi genetik ve hormonal bir durumdur. Yapılacak olan saç ekiminde de kökler dökülmeyecek olan alanlardan genellikle de iki kulak arasında ense bölgesindeki sağlıklı saçlardan seçilerek saç ekimi yapılır.
Bu soru saç ekimi yaptırmak isteyen herkesin cevabını merak ettiği bir sorudur. Saç ekimi sonrası yıllar önceki halinize dönmek istemeniz çok doğal bir istektir. Bu durumu belirleyecek bir çok faktör bulunmaktadır. Bunları 3 ana başlıkta toplayabiliriz.
● Mevcut kalan saçlarınızın sayısı ve kalitesi
● Ekim yapılacak bölgenin açıklığı
● Operasyonu yapacak ekibin tecrübesi ve kalitesi
Eğer bu üç başlıkta toplanan maddelerin hepsi sizin lehinize oluyorsa evet yıllar önceki saçlı halinize dönebilirsiniz. Bu üç maddeden birisinin dahi olumsuz olması durumunda saç ekimi sonrası hüsranla karşılaşabilirsiniz. Bu soruların cevabı saç ekimi için sizle yapacağımız görüşme ve muayene sonrası ortaya çıkacaktır.
Saç ekimi ve sonrası dediğimiz saçlarınızın çıkmasına kadarki süreç belli bir zaman alacaktır ki tamamlanması sekiz ay ile bir yılı bulacaktır. Saç ekiminiz ne kadar başarılı olursa ve sizde ekim sonrası size söylenenleri ne kadar doğru yaparsanız o ölçüde başarılı sonuçlar alırsınız. Saç ekiminde ilk üç gün, on gün ve altı aylık kısım önemli aşamalardır. İlk üç ve on günde size söylenen ve ağırlıklı yıkamaya dönük talimatlar temel ilkelerdir.
Saç ekimi sırasında size bazı anestezik ilaçlar yapılmaktadır. Bu nedenle ekim sırasında herhangi bir ağrı, sızı, acı duymazsınız. Elbetteki bu durumu rahat ve konforlu bir şekilde atlatmanız ekibin bilgi ve tecrübesiyle de ilgilidir.
Saç ekimi yaptırmış olduğunuz yer bu konuda çok önemlidir. İşinin uzmanı bir yerde saç ekimi operasyonunuz gerçekleştirilmişse saç ekimi yaptırdığınız belli olmaz. Bu işin uzmanı olmayan bilgi ve tecrübesine güvenmediğiniz yerlerde yapılan saç ekimlerinde ise genellikle başarısız sonuçlar çıkmaktadır. Bu tür yerlerde yapılan saç ekimlerinde genellikle ekim sürecide sıkıntılı olmakta ekim sonrası şişme, morarma gibi istenmeyen durumlar ouşmaktadır ki buda kişiyi sıkıntıya sokmaktadır. Bu başarısızlığın size yansıması ise az miktarda saç, doğal görünmeyen saç ekimi (çim adam) görüntüsü, ekim sonrası geçirilen zorlu ve ağrılı süreç olacaktır.
Saç ön çizgisi sizin saçınızın ekilecek bölgesinin alın üzerindeki sınırıdır. Bu sınır saç ekiminde çok önemli bir rol üstlenmektedir. Her insanın yüz hatları kendisine özeldir. Saç ön çizgisi ise bunu destekleyen görsel faktördür. Bu nedenle yapmış olduğumuz saç ekimi operasyonlarında saç ön çizgisi, genel yüz hatları, saç sıklığı ve kişinin beklentisi belirlenerek kişiye özel şekillendirilir. Hiçbir saç ön çizgisi başka bir hastanın saç ön çizgisine benzemez. Tek tip çizgi kullanılmaz. Bu durumda hastalarımızdaki memnuniyeti en üst seviyeye çıkaran sebeplerden bir tanesidir.
Saç ekimlerimizi MicroFUE tekniği ile gerçekleştirmekteyiz. Bu tekniğin avantajlarından biriside iz bırakmamasıdır. Bu teknik pek çok saç ekim merkezinde kullanılmakta olup deneyimsiz ellerde yapılan ekimlerde ise ekim yapılan bölgelerdeki kök diplerinde çöküntü şeklinde kesi izleri oluşturmaktadır. Bu durum da kişinin saç ekimi sonrası görüntüsünü olumsuz etkilemektedir.
Ekim sonrası yaklaşık 1 ay içerisinde ekilen saçların %80 kadarı dökülür. Biz buna şok dökülme demekteyiz. Tamamen normal bir durumdur. Ekimden 4 ay sonra ise ekilen saçlarınız çıkmaya başlar. Saçlarınızın yoğun bir şekilde çıkması 6. ay ile 8.aylar arası gerçekleşir. Tüm ekilen saçlarınız çıkıp saç ekiminin sonuçlanma süreci ise 1 yıldır.
Saç ekiminin kalitesi ekim yaptırdığınız yerin kalitesi ve tecrübesi ile mevcut saçlarınızın sayısı ve kalitesiyle ilgilidir. Saç ekimine uygun olup olmadığınız ise yapılacak olan muayene sonrası ortaya çıkacaktır.
Saç ektiren kişide kötü bir görüntünün oluşması, saçların dik dik olması halk arasında çim adam diye bilinen durumdur. Bu durum tamamen ehil olmayan ellerde yapılan saç ekiminden kaynaklanmaktadır. Unutmayınız ki ekim öncesi saçlı bölgenizde belli bir sayıda saçınız bulunmakta ve bu saçı artırma imkanınız bulunmamaktadır. Yapılan saç ekimi de saçlı derinizde kalan bu saçların içerisinden saç kökleri alınarak saçsız bölgeye nakil edilme işlemidir. Elinizde kalan saçlarınızın saç ekimi ile çoğaltılması da mümkün değildir. Bu nedenle sizin bundan sonraki hayatınızı ilgilendiren ve sizi saçsız halinizden kurtaran bu kadar önemli bir işlemin son derece kaliteli ve düzgün bir şekilde yapılması gerekir. Ömrünüz boyunca yaptırabileceğiniz saç ekimi en fazla bir veya iki defadır ki buda saç yoğunluğunuzla ilgilidir. Bu nedenle güvenmediğiniz, emin olamadığınız yerlerde saç ekimi yaptırmayınız. Bu tercih sizin bundan sonraki yaşantınızda hem görsel olarak hemde özgüven olarak hayatınıza nasıl devam edeceğinizi gösterecektir. 

Kötü uygulamalar sonucunda kişi pek çok psikolojik problemle karşılaşabilmekte özgüvenini yitirmekte ve hayatına bu şekilde devam etmeye çalışmaktadır.